MIKI (2024)

Miki

PRAVDU MÁ TEN, KTO MÁ MOC… BEZ OHĽADU NA TO, AKO JU ZÍSKAL…

MIKI je príbeh muža, ktorý sa vráti zo zahraničia naspäť do svojej rodnej dediny, do krajiny, ktorá sa rýchlo mení a v ktorej sa otvárajú nové veľké možnosti aj v oblasti organizovaného zločinu. Miki, pôvodným povolaním šofér autobusu, v sebe postupne objaví a aktivuje schopnosti na to, aby vybudoval jednu z najväčších a najobávanejších mafiánskych skupín v krajine.

Producentmi filmu sú Zuzana Mistríková (PubRes), Radovan Gerek (Regia Civitas Productions) a David Blümel(Europeana Production). „Príbeh bývalého bossa slovenského podsvetia Mikuláša Černáka je imanentnou súčasťou dejín Slovenska deväťdesiatych rokov. Rokov, v ktorých sa synonymom úspechu stala schopnosť presadiť sa za akúkoľvek cenu. V politike i mimo nej. A tí, čo sa bezškrupulózne vyškriabali na vrchol, sú na Slovensku už tri desaťročia predmetom obdivu. Stali sa „vzormi“. Preto je o deväťdesiatych rokoch potrebné hovoriť. Pretože v nich má korene hlboká kríza dnešnej spoločnosti,“ uvádza producentka Zuzana Mistríková.

Natáčanie filmu MIKI

 

Premiéra

2024

Réžia

Jakub Kroner

Scenár

Miro Šifra

Producenti

Zuzana Mistríková, Radovan Gerek, David Blümel

Kamera

Mário Ondriš

Architekt

Erik Ivančík

Kostýmy

Sandra Žigová

Masky

Andrea Štrbová

Hudba

Dávid Kollár

Hrajú

Milan Ondrík, Dušan Cinkota, Gregor Hološka, Michal Kubovčík, Martin Nahálka, Anna Javorková, Rebeka Poláková, Martin Nahálka, Miro Beňuš, Marek Fučík, Jozef Greguš, Ivo Tuli Vojtek, Petra Vajdová, Soňa Norisová, Matěj Hádek, Juraj Loj a ďalší